دانستنیهای پرده هوا

 
:مقدمه
پدیده شارژ شدن بدن اشخاص از مدتها قبل شناخته شده است و بیشتر در مواردی اتفاق می افتد که شخص دارای کفشهای با کف عایق (مانند لاستیک یا کرپ) باشد. در اثر حرکت روی زمین یا ساییده شدن البسه بر روی یکدیگر و یا اصطکاک لباس یا زیرپوش با بدن شخص و همچنین در اثر پدیده القاء، بدن شخص دارای بار الکتریسیته ساکن می شود و گرد و غبار توسط بدن و لباس پوشیده شده افراد جذب گردیده و هرگاه که با دستگیره یا بدنه فلزی تمس گرفته شود تخلیه بار الکتریکی انجام میشود و گرد و غبار جذب شده در سالن اتاقهای تمیز و ….پراکنده میشود و محیط را آلوده میسازد. چنانچه تخلیه بار الکتریکی تجمع یافته بر روی اشخاص در محیطی انجام گیرد که دارای اتمسفری با گازهای قابل اشتعال و انفجار باشد، می تواند بسیار خطرناک بوده و به آتش سوزی و انفجار بیانجامد. همچنین پوشش مورد استفاده خانم ها در صورتیکه الکتریسیته ساکن داشته باشد، باعث جذب گرد و غبار شده و زودتر کثیف می شود. لذا استفاده از البسه ضدالکتریسیته ساکن در موارد مذکور امری است که در جهت افزایش ایمنی فرد و نیز حفظ ظاهر و زیبایی آن تاثیر مستقیم دارد
:خصوصیات لباس آنتی استاتیک
لباس آنتی استاتیک از تکنولوژی ترکیب رسانای الکتریکی و پارچه داکرون (الیاف مصنوعی) تولید گردیده است. عملکرد این پوشاک، تخلییه بار الکتریکی از تمامی سطوح و هاله اطراف بدن میباشد. عملکرد لباس آنتی استاتیک در محیطهای دارای رطوبت بالا ، بدون مشکل میباشد. همچنین در دمای بالاتر از ۱۲۰ درجه ، بخارهای متصاعد شده از این پوشاک نسبت به اسید ها، حلال های آلی،و….هیچگونه واکنش و ترکیبی انجام نخواهد داد و قابلیت استفاده و کارکرد در مدت زمان طولانی را دارا میباشد.
پرده هوا

پرده هوا

بدن انسان منبع تولید گرد و غبار است و لباسهای معمولی نمیتواند از انتشار این گرد و غبار جلوگیری نمایند،لباس آنتی استاتیک بعنوان سدی در مقابل انتشار آلودگی عمل خواهد نمود. مصرف کننده این پوشاک دارای احساس راحتی و رفاه در کار میباشد. الیاف رسانا، اصطکاک کمی ایجاد نموده و از نظر جذب سطحی گرد و غبار جلوگیری مینماید. الیاف پارچه های آنتی استاتیک دارای عمر طولانی و سبک وزن میباشد و پوشنده لباس را راحت تر و کارآمدتر مینماید.
پرده هوا

پرده هوا

:موارد استفاده لباس آنتی استاتیک
لباس مذکور از جنس الیاف پلیمری با قابلیت نفوذناپذیری خوب در عین حال تعریق راحت تولید شده، لباس به صورت یکسره کلاه دار بوده و برای عملیات پاشش رنگ پودری و مایع ، فعالیتهای آلوده به مواد شیمیائی و مشتقات روغنی و نفتی و عملیات پزشکی و بیمارستانی خطرناک و نیز فعالیتهای دامداری، دامپزشکی و مبارزه با عوامل بیولوژیکی مناسب می باشد.
دانستنیها